Na co zwrócić uwagę przy bezpiecznych przelewach międzynarodowych?

Żyjemy w czasach, gdzie globalny obrót pieniądz jest czymś normalnym, jak i dla dużych przedsiębiorstwa mających zagraniczne kontakty biznesowe, a także dla pracowników migracyjnych, którzy transfery pieniężne wysyłają do ojczyzny. Jednak wysyłając nasze pieniądze za granice, powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Jak odpowiednio zabezpieczyć przelewy międzynarodowe?

Jaką metodę przelewu międzynarodowego wybrać?

Osoby, które sporadycznie korzystają z przelewów międzynarodowych, najczęściej wybierają przelewy bankowe, gdyż są najbardziej intuicyjne, jednak nie jest to najtańsze rozwiązanie. Przelew bankowy wiąże się z wysokimi opłatami i kosztami przewalutowania oraz wydłużonym czasem realizacji, nawet kilka dni roboczych. Osoby, które często wysyłają pieniądze za granice chętniej korzystają z przekazów pieniężnych, oferowanych przez niezależne firmy. 

Bezpieczne przelewy międzynarodowe

Na rynku jest wiele firm z sektora pozabankowego, które cieszą się popularnością wśród swoich klientów. Biorąc pod uwagę tanie przelewy do Anglii, to są oferty, gdzie usługi są o wiele tańsze niż te świadczone przez banki. Pieniądze możemy mieć nawet w kilkanaście minut na naszym koncie, a standardowa usługa jest realizowana dużo szybciej i sprawniej niż w tradycyjnej bankowości. 

Czy przelewy międzynarodowe oferowane przez sektor pozabankowy są bezpieczne?

Wszystko zależy od firmy świadczącej usługi, jednak są firmy od kilkunastu lat utrzymujące się na polskim rynku i świadczące wysoką standaryzację usług finansowych. Tym samym stanowią gwarancję bezpiecznej oferty potwierdzonej przez miliony zadowolonych klientów. Najczęściej firmy te obsługują klientów biznesowych i indywidualnych, a ich oferta jest wyselekcjonowana i dostosowana do potrzeb. W trosce o swoje bezpieczeństwo można sprawdzić licencje i certyfikaty, jakie posiada firma. Często są to dodatkowe zabezpieczenia naszych pieniędzy, które są bardzo ważne, jeśli chodzi o gwarancję naszych przelewów międzynarodowych. Dlatego są ciekawą alternatywą dla przelewów bankowych, gdyż gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo w zakresie realizacji oraz ceny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *